•   kairos sinema koltuğu

   

  Sırt ve Oturak Süngerleri

  İçten metal karkaslı 55 Kg/m3 (ISO845) yoğunluğunda uluslar arası alev almazlık (ISO3795) ve kalıcı defermosyan (ISO1856)   standartlarına uygun su bazlı poliüretan malzemeden imal edilirler.

  Sırt ve Oturak Üniteleri

  Kalplardan alınan sırt ve oturak üniteleri komple kumaşla giydirilir.

  Kumaş

  Sürtünmeye karşı dayanıklılık, alev almazlık ve solmazlık özelliklerine sahip 220-280 gr/m2 ağırlığında, sürtünme   haslığı 50.000 devir , %100 polyester kumaşlar kullanılır.

  Kolçaklar

  Kolçaklarda içten metal karkaslı -hijyenik, estetik, konfor, uzun ömür, bakım ve onarım açısından en uygun malzeme olan -bardaklı Entegral Poliüretan kol dayama ünitesi kullanılır.

  Taşıyıcı Ayaklar ve Metal Gövde

  Sırt ve oturak döşemeleri merkezden özel şekillendirilmiş tek çelik profil taşıyıcı ayak üzerine inşa edilmiştir. Metal gövde kaynak işlemleri gaz altı kaynağı ile yapılmış olup birleşme yerlerinde sürekli kaynak sistemi uygulanır. Tüm metal aksam   elektrostatik 80 mikron ± 10 kalınlığında toz boya ile boyanmaktadır.

  Yatar Sırt

  Sırt ünitesi içten yay sistemi ile; seyircinin arkaya yaslanması ile yatar. Koltuk boş kaldığında sırt   ünitesi dik konumuna geri gelir.

  Kayar Oturak

  Sırt ünitesi geriye yattığında, Oturak ünitesi, kayar mekanizma ile, ileri hareket eder. Koltuk boş kaldığında  Oturak  ünitesi geri  gelir.